| roxana7811 a întrebat:

Bunica mea are noduli tiroidieni, dificultati la inghitire, i se ingroasa vocea si as dori sa stiu ca alimentatie ce are voie si ce nu are voie sa manance si daca exista vreun tratament naturist. Va multumesc.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| carliontzi a răspuns:

Cel mai bine ar fi sa o vada un specialist ar stii sa iti explice mai multe decat stim noi toti la un locwinking

| bobby_7474 a răspuns:

Nodulii trebuiesc operati,tratament naturist nu stiu,dar in functie de hypo-hypertiroidism medicul ii da medicatia,nu este de asteptat cu asa ceva, si trebuie luata medicatia dupa cum spune medicul, multa sanatate

| Daria a răspuns:

Hei,nu-i de joaca, sa mearga la medic, trebuie operata.Si bunicul meu a avut noduli tirodieni si a murit din cauza ca a ramas fara aer, asa eram de mari.straight face