| Anonim1234567891012131415 a întrebat:

Buna ziua, cam de o luna simt presiune in cap si uneori in partea fetei, am fost la toate analizele, inclusiv un CT si mi au spus ca nu am nimic, neurologul mi-a zis ca e doar anxietate, dar eu nu pot crede asta deoarece nu ma simt anxioasa…ce sa fac? Uneori e mai ok in alte zile e mai rau…am fost si la urgente si la orl de 2 ori la 2 medici diferiti si la doctorul de familie de 3 ori. Toti spun ca e stres/anxietate. Credeti ca e posibil? A si era sa uit ca mi-am facut inclusiv si ochelari dupa ce am fost la 3 medici oftalmologi care mi-au zis ca am o mica miopie de -0.25, am crezut ca asta e problema…se poate anxietatea si stresul? Va rog sa mi raspundeti…

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| Anonim1234567891012131415 explică:

Da..am uitat sa spun ca am fost si la pshiatrie unde mi-a prescris xanax…doctorul de familie m-a trimis…

| StudentLaMedicina a răspuns:

Ți-am spus că CT nu e o analiză corespunzătoare pentru creier. Trebuie să faci RMN.

Analizele - nu e suficient să faci hematologia, trebuie să faci şi vitaminele şi glicemia, analizele de urină şi aşa mai departe.

Până nu excluzi tot fizic, nu poți spune că e anxietatea. Tu nu ai exclus tot.

| ioana748 a răspuns:

Totusi pe langa Xanax ar trebui si o vitaminizare si mineralizare.
Da, poate fi o dereglare neurovegetativa. Daca te simti ok cu tratamentul dat de medic continua l.
Multa sanatate,