| Cosso12 a întrebat:

Bună ziua, ce medic îmi poate prescrie xanax? Va rog

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Sophieka a răspuns:

Mai intai incearca un terapeut, caruia sa ii spui problemele tale si sa incerci sa le vindeci. Bagatul pastilelor in stomac nu iti va rezolva problemele.

Daca ai suferinte / traume, trebuie intelese, iertate si vindecate... Daca ai posibilitatea sa reduci din timpul pe care il petreci cu oameni care nu iti fac bine sau sa te muti, fa-o...Nu merita sa ajungi sa bagi in tine tot felul de substante pentru alte persoane. Trebuie sa devii puternic, nu sa ramai slab si sa iei pe pastile.

De unde esti?

5 răspunsuri:
| alina2k18 a răspuns:

Psihiatru.

| Osneros a răspuns:

Ăla drăguț din colț cu glugă pe cap în mijlocul verii

| Cosso12 explică (pentru Osneros):

Îl știi tu?

| Osneros a răspuns (pentru Cosso12):

Bineînțeles, eu de unde crezi că cumpăr?

| Julia1188 a răspuns:

Neurolog, psihiatru...medicul de familie, dar nu are pregatirea necesara in a o face.