| PaulaPaulayt1 a întrebat:

Bună ziua, ce părere aveți despre tratamentele naturiste? Sunt eficiente pentru diferite boli, chiar ele psihice? Nu mai zic despre cancer, s-a vindecat vreodată cineva de cancer folosind numai medicamente naturiste? Aveți idee? Și dacă știe cineva, pe mine m-ar interesa mai mult pentru bolile psihice ce se poate lua. Voi merge și la cineva specializat dar întreb de curiozitate. Voi ce parere aveți?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| TimberWolf a răspuns:

Cei ce iau tratamente naturiste se asteapta sa apara efectul la fel ca la cele chimice, instant, ei bine aici nu e asa, le vezi in timp, saptamani, luni. De aia zice lumea ca nu au efect.
Daca ai cancer sau alta boala trista e recomand sa faci ce zice medicul dar daca ai o gastrita de ex sau o gripa doar nu iei pumni de medicamente, mai bagi un ceai, mai o vitamina, mai un regim si aia e.

| Violleta2022 a răspuns:

Sunt afectiuni usoare care se pot trata sau vindeca cu plante, dar de cancer nu cred ca se poate vindeca cineva, cel putin eu nu am putut salva pe nici unul din familie care au murit de cancer.

| Cipi1212 a răspuns:

Depinde de stadiul bolii.