| anonim_4396 a întrebat:

Cine i-mi poate recomanda si mie o solutie pentru a scapa de punctele negre de pe nas, benzi sau creme sau chiar si alte solutii. Ofer funda celui mai bun raspuns.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Pe langa scrubul saptamanal cu reteta lui Rabika sau tarate+malai+ bicarbonat de sodiu si freci 1-2 minute iti mai poti lua un gel de curatare pentru puncte negre de la Clean and Clear si sa-lfolosesti de 2-3 ori in timpul saptamanii. E bine sa folosesti si-un gel de curatare in fiecare seara pentru a indeparta impurtitatile care cauzeaza puncte negre si cosuri.

| Necunoscuta31 a răspuns:

Salut! Raspunsul primit de la Rabika chiar e de folos(pe mine ma ajuta), dar eu folosesc si un gel exfoliant de la Elmiplant "skin control" cu particule de bambus, e foarte bun si scapi de cateva puncte negre chiar de la prima aplicare. Sper ca te-am ajutat! happy

| Rabika a răspuns:

Buna! Sunt 2 pasi importanti de urmat pentru a scapa de punctele negre. 1- Baie de aburi o data pe saptamana (15 min.) deoarece vor fi mai usor de extras.
2- Masca de miere si scortisoara-aceasta masca va exfolia delicat pielea si va indeparta orice urma de sebum care contribuie la formarea acestor puncte negre.(2lingurite miere, 1/2 lingurite scortisoara-lasa masca sa actioneze 10 min.) Sper ca am ajutat!winking