| anonim_4396 a întrebat:

Cum se poate scapa cat mai repede de urinatul involuntar cauzat de stres? Multumesc.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Rapid prin evitarea stresului dar și un control la medicul urolog.
Pa, pa.

5 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Cauza urinatului de care spui nu o constituie stresul.Este o anomalie care se trateaza la un psiholog.

| umbra09 a răspuns:

Daca esti stresat nu urinezi mai des...
si daca ar fi asa raspunsul ar fi unul simplu nu te mai stresezi

| ÁnΌMŀŠ a răspuns (pentru umbra09):

Eu an intrebat cum se poate scapa de problema asta. poti reciti intrebarea eventual

| umbra09 a răspuns (pentru ÁnΌMŀŠ):

Bea apa cu sare

| Tudor_Uifalean_1995 a răspuns:

Tot ce trebuie sa faci e sa nu te mai stresezi sau in cel mai rau caz ia-ti un scutec.