| iloveyoumaria3 a întrebat:

Bună ziua! Dacă o persoană cu gastrită bea un pahar de clor face hemoragie digestivă? Vă rog să răspundeți cat mai rapid la această întrebare dacă se poate

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
11 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Orice persoană, sănătoasă sau nu, se cară după un pahar cu clor, nu de clor.

| CristiDinBucuresti a răspuns:

Bă nene ati iesit mai tîmpiti din pandemia de covid dcecit ati intrat, ce intrebari sunt acestea? Pe la inceputul anilor 90 o pisica a baut clor nu se stie cine i-a pus in tavița ei clor in loc de apă si in doua ore a murit, asa ca daca vrei si tu n ai decît.

| Korkodeln a răspuns (pentru CristiDinBucuresti):

Asta e din seria intrebarilor:

"- Daca ma spal pe cap cu soda caustica, imi cade parul?"

"-Daca fac gargara cu benzina de 98 pot sa raman fara voce?"

| gabicoo a răspuns:

Poate să facă perforare de stomac și să moară. Rapid.

| iloveyoumaria3 explică (pentru gabicoo):

Dar lichid de șters geamuri? Nu întreb pentru mine!

| gabicoo a răspuns (pentru iloveyoumaria3):

Mai bine servești o porție de lichid de frână sau antigel. Așa mergi la sigur.

Soluția de șters geamuri conține alcool și riști să te îmbeți.

| Madaxo97 a răspuns:

Orice persoană, cu gastrită sau nu, daca bea clor moare.

| Cipi1212 a răspuns:

Încearcă aoat de izvor.

| Mindfulness a răspuns:

Nu e o cale eficienta de a termina cu viața.

| StudentLaMedicina a răspuns:

Urgent la spital.

| shyde a răspuns:

Sper sa nu fiu insensibil, dar mai este persoana in cauza in viata? Dupa cum s-a mentionat, viata este in pericol si sansele de moarte sunt mari. Spune-ne te rog daca ai vreun update, ignora-i pe cei ce critica. Se poate intampla oricui daca nu e atent.