| Francezu_Alex_1986 a întrebat:

De 3 zile, am si eu o problema cu maseaua. In afara faptului ca mi s-a umflat cu tot cu ochi, ma doare ingrozitor. Ma mai ajuta ibalginul, care mai imi amorteste durerea pentru cateva ore. Iau tratament cu amoxacilina, una la 6 ore si nu se trage deloc. Ultima solutie am inteles ca ar fi drenajul. Va rog daca imi puteti spune, in ce consta, si daca este dureros. Va multumesc frumos

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| KaterinaРомановский a răspuns:

Te anesteziază și îți dă drumul la puroi. Nu este dureros deloc.