| Dinu_Andreea_1996 a întrebat:

De aproximativ 2 saptamani ma confrunt cu ceva foarte ciudat. A inceput ca o simpla durere la mandibula pe partea dintilor din mijloc. Am luat o ca pe o nevralgie sau o sensibilitate. Ulterior durerea a crescut, nu isi face efectul nici un aniinflamator si nici antibioticul. Surerea s-a mutat si in cerul gurii si s-a transformat intr-un "valcanit". Am fost la stomatologie, am facut radiografie dar nimic. Durerea nu sporeste la rece sau cald ci pur si simplu stand. Va rog frumos un sfat pentru ca am inceput sa ma sperii foarte tare de ce ar putea fi.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
1 răspuns:
| romeo78 a răspuns:

Mergeți la medicul de familie și cereți trimitere pentru cabinetul de neurologie, pentru a putea face un RMN.
Repet, nu glumesc, dacă ați fost la stomatologie și nu a depistat nimic, doar un RMN v-ar putea da un răspuns.