| andreea567890123 a întrebat:

Bună ziua.De câteva luni tot imi întârzie ciclul câte 3 săptămâni și luna asta la fel, dar luna asta a si curs extrem de puțin.Ce ar trebui sa fac? Am 16 ani.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
| Rovana17 a răspuns:

E o dereglare hormonala și eu am avut, dacă persistă du te la doctor

| dinaprilie a răspuns:

Sa mai astepti. Esti "pe val". Daca e "panica" cica anticonceptionalele mai regleaza. Gineco?

| lorena1gianinak a răspuns:

E normal la vârsta ta, o sa se regleze el. Dacă vrei sa numai stai cu morcovu înfipt du-te la doctor și o sa îți recomande ceva pentru reglarea ciclului... Probabil anticoncepționale. Este o dereglare hormonala care se mai întâmplă. Dacă ți-ai început viata sexuala stai cu frica evident, eu zic sa mergi la un doctor pentru un tratament

| Floridori a răspuns:

Daca dereglarea actuala face ca ciclurile sa fie mai lungi de 45 de zile, trebuie neaparat sa te prezinti la medicul endocrinolog.Acesta iti va recomanda un set de analize in urma consultatiei si cand vei avea rezultatul, va trebui sa te prezinti la medicul ginecolog pentru o noua consultatie si pentru a primi tratament.

Numai bine!