| RamonBAlex a întrebat:

Bună ziua! De câteva zile am un scaun anormal, fie ori diareeic fie foarte subțire și întrerupt. Scaunul este foarte urat mirositor, iar în general este unul fragmentat cam la 2-3 cm fiecare bucata a lui. Ma îngrijorează faptul ca este foarte îngust, e posibil sa fie de la hemoroizi? Va mulțumesc

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
6 răspunsuri:
| StudentLaMedicina a răspuns:

Dacă zici că este foarte urât mirositor - mă face să mă gândesc la steatoree (grăsimea nu e digerată). Are o culoare aproape albă şi pluteşte?

| RamonBAlex explică (pentru StudentLaMedicina):

Aproximativ toate scaunele îmi plutesc, culoarea depinde de ce alimente consum... Dar nu prea am scaune solide

| StudentLaMedicina a răspuns (pentru RamonBAlex):

Ar trebui să faci nişte analize inclusiv amilaza pancreatică.

Răspuns utilizator avertizat