| tremuriciiuliana a întrebat:

Buna ziua de cateva zile ma simt foarte rau daca ma enervez sau supar cat de putin ma apuca niste intepaturi groaznice la inima de un an stiu ca nu am voie sa ma enervez sau supar mi-a spus doctorul dar problemele nu ma lasa am doar 16 ani si mi-e frica de vreo boala la inima ce ma sfatuiti sa fac la un cardiolog mi-e frica sa merg si pe langa ca am acele intapaturi ma simt si obosita si foarte slabita. Va multumesc

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
| Tourniquet a răspuns:

Cred ca este de la stres, nervi...
Du-te la un medic si spune-i ce ai. poate iti va gasi niste pastile, poate iti va da un tratament. apoi du-te si relaveaza-te la munte. undeva sa fie liniste, aer proaspat.

Multa sanatate. pupici kiss kiss kiss

| LuS[z] a răspuns:

Si unei profe de-a mea i-a spus medicul ca nu are voie sa se mai enerveze ca incepe sa ii curga sange din nas daca se enerveaza.doar ca ea a fost la medic si i-a spus ca nu are nimic doar ca nu mai are voie sa se enerveze.
Probabil esti prea stresata asa ca daca poti cel mai bine ar fi sa iti iei o vacanta si sa eviti sa te mai enervezi sau sa te mai stresezi. Poate fi ceva pe sistem nervos. Daca ti se pare ca situatia se inrautateste cel mai bine ar fi sa mergi la medic

| luckyman a răspuns:

Sunt simptome neurovegetative generate de o instabilitate emotionala.Consulta un psiholog sau un cardiolog.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ia propranolol o saptamana, mai scade tensiunea. cere`i medicului.