| Mariiiiiaaaaaa04 a întrebat:

Buna ziua, de ceva timp ma durea degetul de la piciorul stang. Daca apasam simteam asa ca o intepatura si mi-am dat seama ca era de la colt.M-am chinuit putin sa il scot pentru ca ma durea rau in fine dupa ce am reusit sa scot coltul nu am avut nimic. Dar vad ca in zona respectiva se tot coace si daca scot cojita mica ori iese puroi ori CARNEA direct.Pur si simplu nu arata bine orice as face,am dezinfectat m-am dat cu ulei de cimbru, acum m-am dat cu o crema speciala pentru ciuperca unghiilor si sper sa se retraga carnea aia ca arata oribil. Nu e prima oara cand am asemenea probleme cu colturile dar ce mi s-a intamplat de data asta e ciudat. Ar trebui sa merg la doctor? Credeti ca am facut vreo infectie? Sau ma gandesc ca poate este din cauza adidasilor

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
| ioana748 a răspuns:

Pune spirt la locul cu pricina. Dar putin mai mult nu superficial.
Si dupa ce scoti colturi tot timpul sa pui spirt preventiv.
Sanatate.

| StudentLaMedicina a răspuns:

Cum zice Ioana şi ține locul mereu curat. Da ai făcut infecție pentru că unghia creşte greşit, nu e vina ta.