| Stefan8000 a întrebat:

De curand am fost operat de o fistula perianala.
Doctorita care m-a operat a spus ca totul e ok..si ca operatia a fost un succes.
Am primit si o dieta stricta pentru a avea un scaun moale.
In operatie este un fel de tub(drena) din care se scurge infectia pe o compresa.
Dupa fiecare scaun ma spal in zona aceea.
Din punctul meu de vedere...curge prea mult..pentru ca trebuie sa schimb de 3 ori compresa zilnic.
Si doare ingrozitor cand am scaun..fie ca e moale sau tare.
Nu stiu daca e ok... daca cineva are experienta in acest domeniu va rog raspundeti.
Tin sa mentionez ca mi e aproape imposibil sa merg..pentru ca e zona sensibila si ma doare la fiecare pas.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
1 răspuns:
| anonimg a răspuns:

Ar trebui sa insiști la medicul care te-a operat pentru investigatii. Este normal sa te doară dupa orice operatie. Daca te doare la mers atunci nu te forta pana la durere.
Dupa apendicita si pe mine m-a durut coloana cam o luna. Alte operatii poate să doară si pana la sase luni. (Coloana mă durea de la injectie).
Oricum, nu te forta pana la durere. Evită durerea.