| Allesio_Pavel_1995 a întrebat:

De ieri am observat ca am ceva pe gat, seamănă cu un coș doar ca la atingere e foarte dureros si foarte mare. Din cate am citit pe net s-ar putea sa fie un furunc. Oare sa fie? Va rog ajutați-ma nu stiu ce sa fac. Am auzit ca sunt periculoși.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
mira
| mira a răspuns:

Da,adreseaza-te unui medic dermatolog.

| Holy2010 a răspuns:

Nu te apuca sa il storci. Zona gatului e bine vascularizata si nu vrei sa te trezesti cu infectia in sange.
Mergi la un dermatolog.

| Schwarzzz a răspuns:

Nu sunt periculosi.Mergi la medic, o sa ti-l scoata, apoi iti da un tratament (un unguent probabil).