| Eva1997 a întrebat:

Bună ziua! De la enterocolită poți avea dureri abdominale și arsuri stomacale persistente? Menționez ca sunt foarte slabă și am IMC-ul scăzut!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Anonimul151 a răspuns:

Da, poți avea simptome de astea. Am avut și eu și tot așa am fost. Încearcă să iei niște medicamente de stomac..., de acid, arsuri stomacale...

4 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Vezi ca enterocolita NU ai voie sa manci multe alimente.
Cauta pe internet listele cu ce nu ai voie si nu le manca, ca arsurile stomacale sa nu se mai produca si sa poti manca linistita numai ce ai voie si iti va imbunatatii santatea.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Pai cam asta provoca enterocolita printre altele... Dureri de stomac

| Madaxo97 a răspuns:

Da, poți avea și astfel de simptome, chiar si vărsături sau diaree, mergi la medic mai bine

| Cipi1212 a răspuns:

Cred că da