| Boy91 a întrebat:

de mai bine de sase luni,am o stare de oboseala continua care nu se amelioreaza prin somn,am luat fel si fel de vitamine care ma ajuta maxim o saptamana dupa care starea de oboseala revine, plus de asta apetitul sexual este foarte scazut.Ati avut si voi simptome asemanatoare? Stiti ceva remedii?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

In aceste sase luni as fi mers la un medic. Nu asteptam sa intreb pe TPU.

| Syrten a răspuns:

Trebuie să îți faci un program de somn, cu care să tebobișnuiești. De exemplu te culci la ora 23 și te trezești la 7, evită pe cât posibil să stai pe telefon sau la televizor când te pui în pat, să ai camera cât mai întunecată.
De asemenea îți recomand să mănânci ceva dimineața, eu aveam stări de oboseală deoarece nu mâncam aproape niciodată dimineața și nu aveam deloc energie.

| Boy91 explică (pentru Syrten):

Maxim ora 22:30 sunt deja in pat, iar ora 6:50 sunt in picioare,mananc in fiecare dimineata,am observat ca mai mult in timpul lucrului simt aceasta oboseala, cand ajung acasa deja se amelipreaza starea de oboseala, iar in weekend-uri nici nu prea simt oboseala, cel mai tare ma deranjeaza lipsa poftei sexuale, poate fi si din cauza fumatului si ca nu fac sport.

| SoHappy a răspuns:

Fa-ti analize de sange, e singurul pas spre remediu?