| AnaMaria055555 a întrebat:

Buna ziua, de pe data de 18 sept adica miercuri m-a luat gatul dintr-o data alte simptome de raceala nu am doar gatul ma termina, nu pot sa dorm seara de durere si de jena pe care o simt in gat, am baut ceaiuri am luat linguri de miere pe stomacul gol am luat fel si fel de pastile si e tot degeaba. Cand m-am uitat in oglinda an vazut ca eram rosie in gat dar am inceput sa scuip galben. happy si nu cred ca e ok in asta ca am avut un prosop langa mine si e o culoare de galben foarte deschis/fluorescent, vi s-a intamplat si voua ce v-am descris aici?!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Mergi la medic!
Sanatate multa!

| StudentLaMedicina a răspuns:

Este cel mai sigur streptococ grupa A. Mergi la medic să îți dea Antibiotic.