| almaz a întrebat:

Buna ziua, de vreo 3-4 zile mi-a apărut o durere in zona maxilarului (undeva pe lângă ureche) doar pe partea dreaptă, se intensifica in special dimineața când ma trezesc după pe parcursul zilei parca se ameliorează ușor. Credeți ca ar trebui sa ma îngrijorez? Nici nu știu la ce specialitate ar trebui sa merg. Durerea a apărut așa din senin, nu m-am lovit sau ceva de genul, la palpare nu doare de loc.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Minerva9709 a răspuns:

Poate fi o otita, erupția maselei de minte, sau o problema a articulației maxilarului. Mergi la ORL, iar în urma consultului iti va spune ce sa faci. Dacă nu e o problema ORL te va trimite la stomatolog.

1 răspuns:
| sierra1 a răspuns:

"durere in zona maxilarului (undeva pe lângă ureche) ...Credeți ca ar trebui sa ma îngrijorez?"

ar fi util un rmn apoi vorbim despre "ingrijorări"