| xFinetti a întrebat:

este cineva care s-a tratat de telangiectazii(vase capilare sparte/ vinisoare sparte)la nivelul fetei.In ce a constat tratamentul daca cel naturist a functionat sau daca vizita la dermatolog a fost bine venita(&si tratamentul)? funda.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| doctoressa a răspuns:

Schimbarea obiceiurilor de alimentatie poate fi o provocare dificila.

Iata cateva sfaturi ce te pot ajuta sa iti constientizezi obiceiurile alimentare si sa actionezi in consecinta.

mariana
| mariana a răspuns:

Cred ca este vorba de purpura si tratamentul trebuie sa fie stabilit de medicul dermatolog. Eu nu sufar de o asemenea afectiune dar stiu ca o prietena a avut asa ceva si s-a tratat si a trebuit sa tina si regim alimentar si s-a vindecat fara urmari.
Un gand bun si multa sanatate.