| Cristiinaa a întrebat:

Fiica mea de 2 anisori are sanii inmuguriti. Este grav? Li se intampla fetitelor asa ceva atat de devreme?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
6 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

rolling on the floor asa ceva n-am mai auzitrolling on the floor

| k1dutzz a răspuns:

Cum adica are are sani inmuguriti?

| cRIT a răspuns:

La 2 ani.Normal incepe la 8 ani+.

| alessia5158 a răspuns:

Nu este un fapt considerat a fi normal! Nu cumva vina iti apartine? Alaptezi copilul la 2 ani si totodata folosesti pilule contraceptive cu hormoni, pilule care nu ti-au fost recomandate de catre un medic?

| Gergyka a răspuns:

Nu stati linistita (funda)

Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Ii dai cumva hormoni din afara. Fie alaptezi si iei contarceptive, fie ii dai carne de pui cumparata din comert (complet interzisa la un copil mic, fiindca contine hormoni), fie lactatele pe care i le dai nu sunt de calitate (sunt de la vaci care primesc hormoni ca sa dea mai mult lapte). Nu e normal, dar se mai intalneste, la copiii a caror dieta nu este supravegheata suficient, deoarece multa mancare este toxica pentru copii.