| Ciolan123 a întrebat:

Imi puteti spune cum se prepara ciaiul de rostopasca si pentru ce este bun.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Se numeste "ceai" nu "ciai". http://www.csid.ro/......-11402212/
O lingura de ceai uscat la 200 ml de apa. Fierbi apa, pui planta. Dupa 2 minute o iei deoparte si o acoperi cu un capac. O lasi 10 minute si apoi prin strecuratoare (tifon) torni intr-o cana. E bine sa-l bei neindulcit sau cu miere.

| Ciolan123 explică (pentru Salontanul):

Scuze pentru greseala gramaticala, cateodata apas aiurea pe taste, din greseala

| Salontanul a răspuns (pentru Ciolan123):

Nu-i problema! Eu, insa, fiind mai invarsta, am tendinta de a corecta crezand ca tanarul nu stie. Ma asigur ca afla acum. Se mai intampla, insa, si la mine sa gesesc tastele.