| true10 a întrebat:

in urma cu apoximativ un an si jumatate, la balet, dintr-o saritura am aterizat pe vârful piciorului iar dupa mi s-a dus intr-o parte. A-a auzit o pocnitura destul de tare. Dupa imediat am pus servetele cu apa rece deoarece doar asta aveam si am continuat sa dansez pentru ca asta a-a intamplat la repetitia exact din ziua spectacolului.
Dupa am purtat fase si m-am dat cu fastungel, mi-a trecut. Dupa am continuat sa fac balet dar fara poante, doar in flexibili, fara eforturi prea mari. ( mentionez ca fac balet doar ca hobby de 2 ori pe sapt., nu de performanța).
Nici sport la scoala nu am facut deloc in anul trecut. Iar din anul acesta școlar, am inceput sa fac sport. Am avut de alergat viteza 50 m. Iar de la alergari, mă doare din nou piciorul intr-o parte... Dupa un an jumătate. Si mă doare la modul ca nu pot sa il pun in "pozitie gen emo", nici nu stiu cum sa explic... Astept pareri, multumesc frumos.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| true10 explică:

Prin pozitie emo mă refer la picioarele cu varfurile orientate unu spre altul

| Kiraalice a răspuns:

Cati ani ai? Eu daca as fi in locul tau as renunta la balet si fiind doar un hobby nu cred ca tiar fii greu.Mai importanta este sanatatea.Nu vreau sa le jignesc pe balerinele dedicate.