| Regiii a întrebat:

Bună ziua! Intrebare doar pentru femei:

Am luat Diane 35 timp de 21 de zile toate cele 21 de pastile. Am început cutia în prima zi a menstruației, asa cum mi-a spus dl doctor. Acum sunt în a 5-a zi de pauza și normal menstruația trebuia sa apară în ziua a 7 a de pauza, adică peste 2 zile. Acum dacă mi-a venit mai devreme încep o noua cutie astăzi sau o încep când trebuia, după ce trec cele 7 zile de pauza? Din păcate ginecologul meu nu raspunde și sunt cam confuza...

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Exista si alti medici care pot fi contactati la aceeasi clinica, care are se pot uita in fisa ta, sa vada cum ti-a recomandat gineocologul tau, sa iei acele anticonceptionale.

| Regiii explică (pentru Violleta2022):

Dacă exista nu credeți ca apelam deja la ei? Este un cabinet cu un singur doctor și o singura asistenta. INTREBAREA MEA ERA ALTA, dar se pare ca pe site-ul asta nu știm sa citim, decât sa criticam.

| Violleta2022 a răspuns (pentru Regiii):

Intreaba asistenta, fiindca si ea poate sa se uite in fisa ta si sa-ti explice!

Se pare ca nu ai inteles ce ti-am raspuns, fiindca noi nu avem cum sa stim, sau sa ghicim, ce anume ti-a recomandat tie acel medic ginecolog, ca atare, nu-ti putem da sfaturi dupa ureche, fiindca este foarte periculos in aceste cazuri.