| mariaadriana a întrebat:

La ce boli se poate supune un barbat de 40 ani, daca timp de un an nu are niciun fel de contact sexual (sub nicio forma)? Asta daca e posibil sa reziste atata timp.
Multumesc.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
5 răspunsuri:
| unknownn a răspuns:

straight faceDa tu de unde stii ca nu a avut contact sexuallaughing?

| faaalyoana a răspuns:

Exista atat barbati, cat si femei care nu pot rezista fara sex - asta daca ne referim la ceea ce medical se numeste nimfomanie.
Deci te referi la un barbat care este abstinent sexual timp d un an, pai nu se int nimic.
Daca nu rezista se rezolva el singur cu ''manuela'' laughing

| DLeonard a răspuns:

Orice barbat isi doreste sa aiba un contact sexual, problema varstei a devenit deja ceva tipic. Doar nu crezi ca barbatii la 70-80 de ani mai fac sex, nu? Un barbat care nu face sex timp de un an sau mai mult nu poate patii nimic, decat sa innebuneasca hormonii in el, ceea ce o sa duca la masturbare.

| Alexsiatit a răspuns:

In general, absenteismul/abstinenta sexuala, dupa o anumite varsta, atat pentru femei cat si pentru barbati, se poate manifesta cu dereglari hormonale si psiho-somatice grave.
Aceste dereglari psiho-fizo-somatice,(daca nu se renunta la abstinenta sexuala), pot fi evitate insa si prin folosirea unor tehnici speciale de constientizare a acestor energii sexuale haotice, insuficient "refulate"si in mod corespunzator (fiziologic atat de necesare intregului regn animal - din care face parte -cu mandriesau nu- si omul), de canalizare, transmutare si folosirea lor la un alt "nivel" energetic; intr-un alt plan de manifestare fizic sau mental.
Alexsiatat.