| NiculaeClaudiuAndrei a întrebat:

Buna ziua,mai am încă o intrebare adresată bărbaților, voi dupa ce faceti pipi va ștergeti penisul in varf cu șervețel uscat, hartie igienică sau va spălați(cand sunteti acasa)?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
8 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Tu ce varsta ai de stii sa scrii dar nu stii sa te pisi singur?

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Mă șterg cu hîrtie igienică. Adaug spălare totală zilnică a zonei.

| NiculaeClaudiuAndrei explică (pentru sadrian46):

Va spalati penisul in varf, de fiecare dată dupa ce faceti pipi?

| sadrian46 a răspuns (pentru NiculaeClaudiuAndrei):

Nu, o dată pe zi, seara.

| Wr3nch a răspuns:

Nu, se scutura un pic sa nu iti uzi chilotii cand il bagi inapoi si atat.

| johnnny123 a răspuns:

Pe bune acum, dacă ești o persoană cu nevoi speciale ar trebui să ne spui. Adică m-aș simți foarte prost să fac mișto de un om care suferă de anumite deficiențe intelectuale.

Pentru că altă explicație nu găsesc pentru întrebările astea.

| carevaescu a răspuns:

Diverse culturi au diverse maniere.
Sunt culturi care se sterg (mai nou cu servetelul umed), sunt altele care se spala si bineînțeles altele care scutura un pic si il vara la loc.

In Romania nu prea exista notiunea ca ar trebui sa faci ceva, asa ca cea mai populara optiune e ultima. Dar mai intalnest rareori minoritati sau pe cineva care se gândește outside the box.

Important este sa faci ce consideri tu ca este mai igienic.

| Drodo a răspuns:

Cred ca ai nevoie de ajutor