| s0rina4 a întrebat:

Bună ziua, ma confrunt cu o problema diarie la bebeluși de 2 săptămâni ce îmi recomandați sa fac? Nu este înscris la medic de familie, Mentionez ca Alăptez

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Du copilul la spital, de urgenta!

| StudentLaMedicina a răspuns:

Caca de bebeluş este întotdeauna moale. Dacă face caca aşa ca apa, trebuie neapărat să o duci la doctor. Pare dezhidratată? Are mucoasa bucală uscată? Dacă apeşi cu degetul în mijlocul pieptului ei şi ții apăsat câteva secunde şi rămâne alb mult timp înseamnă că trebuie să mergi urgent cu ea. Dacă nu face pipi normal, trebuie să mergi cu ea. Alăptează cât poți de mult, dezhidratarea la bebeluşi poate fi fatală.