| Hangover a întrebat:

Ma confrunt cu o promblema jenanta de mai exact 3 luni. In zona inghinala, m-am trezit in luna ianuarie cu un furuncul. Fara sa ma documentez, am considerat ca ma voi descurca singura cu el si am incercat evident sa-l storc. La final, credeam ca totul este gata si in urmatoarele zile se va vindeca. Ei bine, nu s-a intamplat nici pe departe asa si acum, dupa mai bine de 3 luni am ramas cu o galma marisoara sub piele de o culoare mov la suprafata de care nu pot sa scap in niciun chip. Mentionez ca ma si doare daca apas. Am nevoie de un sfat urgent, sa apelez la medic? Si daca da, unde ar trebui sa ma duc, ce fel de medic? Chiar nu pot sa stau cu galma aceea urata acolo, nici macar nu pot purta un costum de baie pentru ca e peste linia bikini-ului si se vede ingrozitor. Inca o intrebare mai am, in functie de ce medic imi recomandati, ce imi va face? Va multumesc mult!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
| alessia5158 a răspuns:

Probabil este nevoie de o mica interventie chirurgicala --- du-te sa te vada un dermatolog.

| Luizaaa a răspuns:

Mergi la medicul de familie. Este singurul care îți poate spune ce ai, nu-ți face griji, doar o sa te întrebe cateva detalii.