| EvaTramell a întrebat:

Ma doare foarte tare pe sub burta sad. e o durere la fel ca atunci cand sunt pe ciclu. zilele astea am facut dragoste si de atunci a inceput sa ma doara. Eu am probleme cu ovarele...chist pe dreptul de 5 cm...am luat anticonceptionale si nu ma prea durea dar akm nu mai iau si mor de durere. Ce sa fac? Multumesc :*

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
8 răspunsuri:
| EvaTramell explică:

Nu stiu ce sa fac. E o durere mare. ma doare mai ales cand fac dragoste si culmea e ca eu nu ma pot termina scuzati expresia din cauza durerii...ma doare foarte tare si nu stiu ce sa fac. Pana acum nu m-a durut...dar acum a inceput

bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

DA, durerea se poate datora şi acelui chist ovarian sad

Vezi alte detalii în răspunsul pe care ţi l-am dat la întrebarea anterioară...

Toate cele bune.

| EvaTramell explică (pentru bursuc001):

Buna. Ieri am facu dragoste desigur ca protejat maine e ziua in care ovulez. se intampla ceva la menstruatie? Adica imi va veni? Multumesc

| bursuc001 a răspuns (pentru EvaTramell):

Din păcate, NU sunt MEDIUM ca să ghicesc dacă îţi va veni ( sau nu ) menstruaţia;)

Este posibil ca să întârzie ( sau să lipsească ) deoarece ai chist ovarian...

Vezi alte detalii la linkul :
http://www.sfatulmedicului.ro/......ional_1103

http://www.sfatulmedicului.ro/......istic_1046

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca ai probleme de ce ma rog mai faci? straight face

| kyliejenner a răspuns:

Pai daca ai chist de ce te mai miri?

| jmekerashu a răspuns:

Eu zic să mai postez întrebarea asta înbcă de vreo 12 ori. Sigur afli un răsapuns

| Dreamtolove a răspuns:

Du-te la un specialist cu incredere si fara rusine, funda