| rapa a întrebat:

buna ziua, ma dor ovarele si nu mi-a venit ciclu trebuia sa mi vina in 16 si nu mi a venit nici pana azi...din ce cauza? ps: am 17 ani

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| Quanah a răspuns:

Ovarele te pot durea si inainte sa-ti vina menstruatia. Ai totusi grija sa nu fi racit la ovare. Consulta un ginecolog daca durerile persista si dupa venirea menstruatiei.

| kscorpio a răspuns:

Buna! Poate ai racit, ori de la curent se mai intampla sa ai dereglari> Cel mai bine sa te duci la un control la ginecologie. Nu stiu daca ai avut vreun contact sexual la varsta ta. Sa nu fi ramas insarcinata. Dar atunci nu prea te dor ovarele. Cel mai probabil ca ai racit.

| SirAndi a răspuns:

Numai căuta răspunsuri pe internet si mergi la un doctor ginecolog cât mai repede...