| alinsamsonfayr a întrebat:

Ma numesc Alin, am 22 de ani si acum aproape 2 ani am fost operat de hernie de disc, doctorul mi-a spus sa ma feresc de greutati, sa nu ridic mai mult de 5kg, sa ma protejez. Dar nu mi-a spus ca nu pot sta nici in picioare mai mult de 3-4 ore. Cand m-am angajat m-a luat o durere groaznica de coloana si a trebuit sa plec acasa... Ce imi puteti recomanda ca sa nu ma mai doara spatele dupa 3-4 ore de stat in picioare? (in afara de pastile ca am luat destule de durere) Vreau sa muncesc, sa am un loc de munca ca toti ceilalti. Astept raspunsuri, multumesc!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
caramela
| caramela a răspuns:

Bunahappy
Trebuie sa te vada din nou medicul si sa iti dea recomandari.
In astfel de situatii, se evita statul in picioare si efortul fizic.
Acum toti stim ca trebuie sa muncesti oriunde te-ai duce.
Trebuie sa cauti un loc de munca unde efortul si statul in picioare nu te solicita prea mult.
Ceva sedinte ai facut la coloana?
O zi bunahappy

| alinsamsonfayr explică (pentru caramela):

Buna happy Multumesc pentru raspuns! Ai dreptate. Pana la urma am gasit ceva de munca ce nu ma solicita, ca agent de securitate (paza) si receptioner (stau mai mult jos) si o sa fac si un curs de casier pentru magazine ca si acolo se sta jos. Dar eu voiam sa muncesc fizic, sa am activitate altfel, nu sa stau... Ceca sedinte? Nu am auzit, dar o sa ma interesez. Multumesc! Weekend placut happy

| caramela a răspuns (pentru alinsamsonfayr):

Multumesc asemeni si tiehappy