| Gergelymario123 a întrebat:

Buna ziua, mă numesc Mario, am 16 ani, de la vârsta asta am probleme mari cu burta mă doare spatele foarte tare. Acum am inceput sa nu mai vad bine cu ochiul drept, de 2 ani trăiesc că și cum aș fi beat tot timpul. Multi au ras dar eu nu știu ce să fac am fost și la doctori.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Probabil ai ipohondrie...

| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Trebuie sa mai mergi la doctori.

| Dragobeta a răspuns:

Un internist te-a vazut? Ca ai probleme cu burta si te doare spatele, pot fi depuneri de grasime pe ficat, pietre la rinichi, etc.

| StudentLaMedicina a răspuns:

Eu zic să începi cu un oftalmolog.

Durerile de burtă/spate dacă doctorii au ales să nu le trateze înseamnă că sunt funcționale (adică sunt condiționate de psihic). Ai făcut nişte analize pentru intoleranță la lactoză/gluten?