| Geo19999998 a întrebat:

Bună ziua! Ma poate ajuta și pe mine cineva în legătură cu o problemă,poate mai are cineva asa ceva asemanator să mă poată lămuri. Uitându-mă în oglindă mai bine,am văzut o diferență de culoare în zona anusului, pielea din zona este puțin mai închisă și nu înțeleg care ar putea fi cauza...De igienă nu poate fi vorba,pentru că aia este pe primul loc și mereu am respectat asta. Și am mai observat niște alunite în jurul vaginului,nu sunt veruci, gen puncte mici maronii.La ginecolog am fost acum 2 săptămâni,mi-am făcut toate testele și mi-au ieșit rezultatele bune. Îmi este frică sa nu fie ceva legat de piele, o boala de piele.Ma scuzați vă rog ca am scris atâta, dar poate ma lămurește și pe mine cineva pana voi ajunge și la un dermatolog.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
5 răspunsuri:
| StudentLaMedicina a răspuns:

Pielea din jurul anusului este mai închisă la culoare. Nu înseamnă nimic. Nu cred că ai nimic.

| Geo19999998 explică (pentru StudentLaMedicina):

Deci nu ar trebui sa mai îmi fac griji în aceasta privința?

| Valentinaldoilea a răspuns:

Stai linistita, ca tote-s negre si urate.

| Geo19999998 explică (pentru Valentinaldoilea):

Având în vedere răspunsul tău, în acest caz te puteai abține. Eu nu am scris la mișto ca să răspunzi tu așa.