| Onder_ALi_1995 a întrebat:

ma puteti ajuta cu un răspuns la aceasta întrebare!? De ce in timpul alergării dupa 50-60 de minute ma ia foarte tare durerea de inghinali si nu mai pot nici măcar merge?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
1 răspuns:
| Cosmin4Fit a răspuns:

Pai... cel mai bine este sa-ti verifici prostata la medic. Cat mai curand.

O alta chestie ar fi sa nu alergi 50-60 de minute, ci mai putin.

A treia... bei suficienta apa in timpul alergarilor? Daca nu ai o sticla de 1l cel putin la tine mai mult ca sigur nu bei.

E bine sa o bei putin cate putin pe durata intregii ore de alergat.

Ar trebui sa si mergi la baie undeva dupa 30 de minute de alergat, ar trebuie sa-ti ceara organismul daca bei apa putin cate putin.

Dar tu concentreaza-te asupra primei chestii, adica sa mergi la doctor. Nu te juca cu durerile din zona aia, ca e vorba de mostenitori happy