| TeckTonik997 a întrebat:

O cunostinta de-a mea in varsta de 17 ani se confrunta de 3 luni cu aceasta problema. Are dureri de cap foarte intense, aproape permanente. A facut 2 RMN si un EEG. EEG-ul a iesit bine dar RMN-urile, nu prea. Prima data a fost observata o pata neagra de dimensiuni mici pe care doctorul a pus-o pe seama stress-ului survenit testului iar al doilea doctor, dupa efectuarea celui de-al doilea RMN, a spus ca nu stie ce este acea pata. In trecut, ea s-a mai confruntat cu aceasta problema dar nu pe o perioada atat de extinsa si nici la astfel de intensitati iar diagnosticul a fost: "cefalee persistenta", fara nici un fel de medicatie. Acum a primit antinevralgic si alte medicamente comune impotriva durerilor de cap care nu isi fac deloc efectul + aspacardin, dupa o problema mai veche cu inima. Deasemenea, i s-a recomandat repaus, evitarea oricarui efort si sa doarma atunci cand durerile se intensifica. Ce poate fi? Nu vreau sa jignesc dar m-i se pare ca acei doctori sunt incompetenti din moment ce nu stiu care e problema si dau o medicatie fara nici un efect, spunand ca cel mai probabil durerile sunt din cauza firii ei emotive...
P.S. Pun intrebarea in caz ca cineva, ca prin intamplare stie ceva sau a trecut prin ceva asemenator, raspunsu-l: Consulta un medic, nu e de folos.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
1 răspuns:
| MiyakoSaki a răspuns:

Poate o sa se depisteze ce are.Consulta mai multi medici.Ia-o pe leacuri babesti( dar nu mai functioneaza prea mult in zilele noastre)