| Densia03 a întrebat:

Buna ziua, o fata a băut 6 pastile de indapamid si i s-a facut rau! A luat-o salvarea. Le-a băut fiindca a picat bacul sad la spital a vedea de ce i s-a facut rau? Nu as vrea sa afle mama ei despre astasad ar pedepsi o grav... Multumesc de raspuns.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
13 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Tu ce crezi? Normal ca se vede. Doar nu de la vreo constipatie a ajuns la spital.
Ce intrebare stupidă!

| Densia03 explică (pentru darrio2007):

Mai bine nu mai răspundeai

| darrio2007 a răspuns (pentru Densia03):

Din raspunsul tau, inclin sa cred ca tu esti acea fată.

| Densia03 explică (pentru darrio2007):

Ai ghicit ai primit 1000 de euro?

| darrio2007 a răspuns (pentru Densia03):

N-am primit.

| CristiDinBucuresti a răspuns:

Of numai asa ceva auzi si la tv si pe TPU, saraca fată poate scapă cu viață depinde cît de repede au gasit-o medicii si cand au inceput manevrele de salvare, mama ei ar trebui sa stie ce a facut fata ei si sa nu o certe, fata asta e deprimata din cauza scolii ca a picat bacul, multa sanatate fetei.

| dullcat a răspuns:

Buna.Nu prea ai ce face, parintii fetei vor fi anuntati oricum de la spital despre cele intamplate.

E prietena ta si incerci sa o ajuti? Daca da, poate e mai intelept sa fii acolo pentru ea, caci de acum incolo va fi judecata aiurea de toti care afla, sa o ajuti cu invatatul etc, stiind ca mai poate da in nou bacul.Nu trebuie sa dispere.Am avut si eu o colega care a picat, dar care nu s-a dat batuta. Ulterior a reusit si la facultate in anul urmator, deci repet, nu e nicio tragedie.

Parintii trebuie sa stie, mai ales ca probabil au pus si ei presiune pe ea.

| StoicAnalysis a răspuns:

O sa afle la spital ce a luat. Daca parintii ei sunt oameni inteligenti, nu ar trebui sa o pedepseasca.

| Densia03 explică (pentru StoicAnalysis):

I va găsi în analize, nu?

| StoicAnalysis a răspuns (pentru Densia03):

Da

Răspuns utilizator avertizat