| yasminna a întrebat:

O intrebare am, de fapt 2:de se da polidinul cu reteta? si Este adevarat ca polidinul ajuta in a fixa sarcina, deci bun daca vrei sa ramai insarcinata? Prietena mea zice ca a ramas insarcinata cu ajutorul polidinului iar daca asta este adevarat as dori mai intai sa ma informez, sa reflectez, sa intreb doctorul si apoi *pe cai* cum se spune.Mentionez ca am facut analize si eu si sotul si e bine tot da nu se intampla minunea, aceea de a avea un bebe, o minune.MULTUMESC ANTICIPAT

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Polidinul nu mareste fertilitatea. Este un imunostimulator care te ajuta sa invingi o inflamatie a trompelor care le blocheaza si de aceea multe femei raman insarcinate dupa polidin. Inflamatia poate sa nu fie depistata la analize, dar sa cedeze la polidin+/-antibiotic. In nici un caz sa nu ramai insarcinat in timp ce faci polidin, ci abia dupa aceea fiindca polidinul poate afecta fatul.

3 răspunsuri:
| Dara a răspuns:

Polidinul nu se da cu reteta, cat despre sarcina cu ajutorul polidinului...citeste ce mai spun si altii aici:http://www.121.ro/forum/polidin-o-barza-injectabila-t12491.html
http://www.4women.ro/Sarcina_si_Polidinul-n451715.html

| leluc a răspuns:

Http://www.farmaline.ro/? cid=1&pid=4563 ai aici detalii despre polidin

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Am o colega care a ramas insarcinata dupa ce si-a facut injectii cu polidin deci functioneaza. probabil avea o anexita sau alta problema care o impiedica sa ramana insarcinata.