| MyhayB a întrebat:

Buna ziua!
O sa fiu cat mai sincer. Fac sala de ceva timp si de aproximativ 4 saptamani iau 200mg testo/sapt (100mg pe zi x 2 zile). Primele 4 saptamani au fost ok, azi insa am observat o inflamare a locului unde a avut loc ultima injectie (injectie facuta ieri). Prietenul care mi-a facut injectia a mai facut alte zeci fara nici un fel de problema, dupa injectare a fost totul ok, nu am avut nici un semn, nici o durere. Azi insa am observat ca o muscatura de paianjen si in jurul ei rosu. Toata treaba asta e cat o unghie, am atasat si o poza ca sa vedeti sigur. Am cautat pe net si am descoperit ( cu gheata la inima ) ca ar putea fi un abces si asta m-a speriat foarte tare motiv pentru care am si facut acest topic. De mentionat ca si inainte si dupa injectie dezinfectez locul cu vata cu spirt. Simt o usoara caldura in zona, in rest nu am nici un fel de problema.
In timpul injectiei m-am miscat un pic.
Am vrut sa cer un sfat inainte sa apelez la un doctor pentru ca nu as fi vrut sa ma duc pentru nimic. Orice sfat e apreciat. Ms.
De mentionat ca in realitate nu arata asa de rau ca in poza.

http://postimg.org/i...npdul/848a8fab/

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
1 răspuns:
| Maryx_Maria_1994 a răspuns:

Este temporar