| Karina1103 a întrebat:

O saptamana m-am confruntat cu o infectie urata si la fiecare contact ma ustura rau. A trecut asta, insa acum la contact sexual ma ustura foarte tare pe partea stanga si dupa contact se umfla cu tot cu labie. Ce poate fi?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Este clar ca ai contactat o boala cu transmitere sexuala si ai nevoie urgent de analize medicale a se stie ce boala ai, ca sa primesti tratamentul adecvat, atat tu cat si baiatul cu care ai sex.

| Karina1103 explică (pentru Violleta2022):

Asta ar putea sa imi opreasca menstra?

| Violleta2022 a răspuns (pentru Karina1103):

Nu! O boala cu transmitere sexuala iti imbolnaveste aparatul reproducator si netratata, infectia urca si la oragenele interne facand ravagii.
Boala sexuala, nu opreste menstruatia.
Menstruatia se poate oprii, daca esti insarcinata.

| corbulalbrosu a răspuns:

Medicul ginecolog este singura persoana care iti poate oferi un raspuns corect, sigur si profesional in acest caz si asta o va putea face doar in urma unei consultatii absolut necesare. Este posibil ca sa simptomele prezentate sa fie provocate de catre o infectie cu transmitere sexuala care afecteaza ''pasarica'' ta.
https://www.youtube.com/watch?v=GxwrKkwBKD8
https://www.youtube.com/watch?v=2ozK8F7JTM0
Poate ca prin vizionarea acestor filme educativ-informative, te vei hotara sa te prezinti la o consultatie mai mult decat necesara si binevenita in situatia ta. Multa sanatate!