| Ameliedream a întrebat:

Ofer funda mare mare.sau mai multe daca ma puteti ajuta. M-am epilat cu bicul si am o piele sensibila si alba alba...si m-am iritat ingrozitor de urat joi am o petrecere ce asi putea face ca sa-mi treaca? voi purta rochie scurta.care e facuta la comanda si nu pot lipsisad. va rog ajutati-ma

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
| VIPlidia a răspuns:

In primul rand,pentru iritatie,spaate cat mai mult pe picioare(numai si obligat cu apa rece), pentru a curata bine acele iritatii, foloseste o creama(fara alcol)pentru a hidrata bine picioarele.Si foloseste uleiul de maslini,face minuni,pentru orice defect,de fapt,exista foarte multe tratamente pentru fata cu ulei de masline! Ai grija sa nu folosesti pe picioare creme cu alcol,iar pentru igniena, poarta niste strampi(nu la petrecere)ci pentru igniena, contra prafului sau murdarii.Mult succes la petrecere, sunt sigura ca vei straluci scumpo!

| KidaxD a răspuns:

Pai...thinking asa sunt si eubig grin.da-te cu o crema cu miere sau ceva mai delicat, o lotiune de corp cu lapte mie asa imi trec.dar trebuie sa stau imbracata in ceva lejer.sa fi relaxata sa nu merge mult.sau sa t expui la soare.la mine merge.:d

| Pufuletee29 a răspuns:

Da'ti cu crema de galbenelewinking...Mie asa mi-a disparut iritatiahappy. Bafta happy.si distractie placuta >big grin

| Ameliedream explică:

Va multumesc mult.din nefericirea voi fi nevoita sa port dress la petrecere pentru a mai masca cat de cat.sad