| elennaaa08 a întrebat:

Pe data de 14.12. 2015 am facut o cauterizare pe col uterin. De ieri am inceput sa sangerez si inca nu mi s-a oprit..doctorul m-a avertizat ca o sa am o secretie maronie si sa nu ma sperii ca este normal, dar este sange. Ma duc la control pe data de 28 cand se implinesc 2 saptamani dar sunt nelinistita. Menstruatie sunt sigura ca nu are cum sa fie pentru ca doctorul mi a spus sa vin dupa ce mi se termina menstruatia ca sa aiba timp sa se vindece rana pana la urmatoarea. Intrebarea mea este daca intr-adevar este normal sa am sangerari sau trebuie sa ma ingrijorez?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
5 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Tu pe noi ne intrebi? De ce nu te duci la medicul care te-a operat sa ii spui asta?

| elennaaa08 explică (pentru darrio2007):

Eu zic sa nu te bagi aiurea daca nu ai ce face. Intrebarea era pusa pentru persoanele care au mai trecut prin asta si daca ai fi citit bine doctorul mi a spus sa ma duc dupa 2 saptamani.

| darrio2007 a răspuns (pentru elennaaa08):

Da! Da! Vad ca de trei zile nu ti-am raspuns decat eu.Vine si revelionul si tot nu-ti mai raspunde nimeni.Si ar fi bine sa-ti mai amintesti de cei 7 ani de acasa.

| darrio2007 a răspuns (pentru elennaaa08):

P.S. Din moment ce nu este asa cum ti-a zis doctorul, adica sangerezi fara oprire, nu este normal sa iei legatura cu el cat mai repede? Te joci cu sanatatea ta, fetito.

| elennaaa08 explică (pentru darrio2007):

Fetito laughing incepi sa ma amuzi omule. Vezi ti de treaba ta ca decat sa mi fi raspuns tu mai bine nu primeam niciun raspuns.