| anonim_4396 a întrebat:

Bună ziua. Poți face infarct dacă nu ai probleme cardiace, ești tânăr și ai un stil de viata sănătos dar ești stresat?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
7 răspunsuri:
| Baton a răspuns:

Stresul iti poate creea neplaceri vizuale...nu are treaba cu inima.

| CristiDinBucuresti a răspuns:

Nu avem noi de unde sa stim, ai medic de familie? Intreaba l pe el sau mergi la EKG si intreaba acolo pe medicul care i ti face EKG-ul, ei stiu 100%

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Daca ai malformatii congenitale la inima, atunci da, poti suferi un infarct.

| Claudia10girl a răspuns:

De la stres nu cred ca se faci infarct daca esti tanar, dar apar alte probleme in timp. Dar daca simti ca iti bate tare inima ai putea sa mergi pana la medicul de familie.

| MilmolfayCuTaitei a răspuns:

Du-te la doctor si fa-ti analizele cel mai bine

| Ormus2 a răspuns:

Posibil dacă ești vaccinat anticovid.

| Acidburn1 a răspuns:

1 medic de familier
2 medic psiholog
3 elimina stresul
4 mai ia si pauze pentru scaderea stresului