| anonim_4396 a întrebat:

Buna ziua si la multi ani doamnelor! Mi-a intarziat menstruatia 12 zile, mi-am facut un test dupa 7 zile intarziere (seara, insa nu stiu daca conteaza acum la cat sunt de precise) si a iesit negativ. E posibil sa fie alt rezultat daca il repet acum? Ma simt foarte rau dimineata, sunt tare sensibila la mirosuri, dar acum nu stiu daca intr-adevar e vorba de o sarcina sau imi induc eu starile astea dat fiind faptul ca imi doresc sa fiu mamica. Stiu ca rezolvarea e medicul, dar pana acolo am nevoie de o speranta de 1% happy

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
7 răspunsuri:
| ancaval a răspuns:

La mulți ani la amândouă, că sigur e fetiță! laughing

Dacă ești, sau nu, gravidă, nu putem să-ți spunem noi. Depinde când a fost ultimul contact cu soțul, depinde cât de regulat e ciclul tău, depinde dacă erai în perioada fertilă, depinde și de alte afecțiuni pe care le ai.
Dacă tu îți dorești să fii mămică, eu îți doresc numai bine și să NU te grăbești, stresezi. O să vină și fetița în curând. Și mai fă un test.

| Digikey a răspuns:

Este posibil si sa aveti de-a face cu sindromul Turner.

| Paula2018 a răspuns (pentru Digikey):

In ianuarie mi-am facut toate analizele si sunt ok happy

| Digikey a răspuns (pentru Paula2018):

Am avut un coleg care a fost internat la urgente dupa ce toate analizele i-au iesit bune.
Inca nu stim sa gasim tratamentul la o gripa si stim sa facem analize complete?
rolling on the floor

| Paula2018 a răspuns (pentru Digikey):

Intrebarea mea era tare simpla, daca poate schimba rezultatul inca un test. Si daca tot esti documentat/a simptomele sunt total altele pentru ce spui tu. In al doilea rand, un virus facut in laborator are si antidot, dar costa, asa ca n-am nevoie de raspunsuri acide de la necunoscatori. Zi faina.

| Speranta12 a răspuns:

Eu iti urez sa fii mamica! :*