| anonim_4396 a întrebat:

Buna ziua.
Stiti dacă se pot repara mai mulți dinti în aceeasi zi?
Am mari problema cu dintii de când am născut dar îmi este frică să merg la dentist.
Ma gândesc ca dacă îmi repara mai mulți in aceeasi zi scap mai repede.
Mulțumesc

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
1 răspuns:
| Simpatic a răspuns:

Cred ca da se pot face 1-2-3 in cadrul aceleiasi sedinte la stomatolog, dar toate aceste treburi trebuiesc lamurite cu medicul; le face in functie de cum presteaza el serviciile si in functie de timpul alocat, asa ca e bine sa mergi sa vorbesti din timp sa faci o programare si abia apoi iti poti face dintii.
Depinde si de ce probleme sunt ca una este sa te polizeze putin acolo la o carie superficiala si apoi sa ti-o plombeze si alta e daca necesita scoaterea nervului-acolo fiind o operatiune de durata ce necesita mai multe sedinte deci mai multe vizite la dentist.