| Anonim172117 a întrebat:

stiu ca probabil e cel mai nepotrivit loc unde sa întreb dar am o problema de sănătate. O sa ma duc și la doctor in scurt timp dar poate gasesc ceva folositor și aici. De pe 1 septembrie ma doare capul. Da, ați auzit bine, de pe 1 septembrie, azi suntem in 29 octombrie. Pe 1 septembrie am dormit cu geamul deschis și in pielea goală și a bătut foarte tare vântul in dimineața aceea. Am fost răcit o săptămâna, după care 3 zile am fost ok. După acele 3 zile am mers la sala și iar m-am trezit foarte slăbit, corpul parca mă înțepa și ma durea capul. Apoi pe 4 octombrie mi-a fost cel mai rau, am avut 38 de grade și când mergeam cu mașina îmi venea sa vomit. Acum sunt mai ok dar tot ma doare capul și sunt complet lipsit de energie și nu ma pot concentra, adică sunt momente când merg la scoala și nu-mi amintesc drumul, parca visez. Am făcut test covid și a ieșit negativ. Ce e de făcut?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| CodrutElian1990 a răspuns:

La medicul de familie, trimitere la specialisti (inclusiv radioogie).

| StefanChriss a răspuns:

Salut! Simptomele pe care le manifesti tu sunt destul de nespecifice, asta inseamna ca nu poti pune un diagnostic pe baza lor, pentru ca sunt multe boli care se pot exprima asa. Primul pas ar fi sa iti faci un pachet de baza de analize, din care medicul de familie sa se prinda care este problema si sa te trimita ulterior la un specialist.

| Anca1026 a răspuns:

In primul rand, o vizita la medic. Pe langa asta ai putea sa iei o perioada un complex de vitamine. Poate ai nevoie de o doza in plus. Si incearca sa nu te lasi pradă starilor de boală. Iesi afara, fa ceva activitati, bea sucuri naturale facute in casa, bea ceaiuri. Incearca macar o saptamana sa vezi daca intervine o diferenta.