| Sawarekh a întrebat:

Buna ziua!

Sunt barbat, 26 de ani, corp atletic, 1.83, 80kg. sport de 3 ori pe saptamana.
Nu prea am putut sa dorm azi noapte, deoarece m-au durut oasele de la picioare, cand ma ridicam in picioare, trecea durerea...
Am mai patit odata la cateva luni sa ma mai doara, dar de data asta, m-a durut mai mult timp( nu intens ).
Mentionez ca muncesc la birou minim 8 ore pe zi.

Care ar fi cauza?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
6 răspunsuri:
| gabicoo a răspuns:

Munca de birou.

| ioana748 a răspuns:

Pozitia de la munca este cea care favorizează durerile acelea de care vorbesti.
Ai putea incerca niste ciorapi compresivi.

| Giulia911 a răspuns:

Nu cred ca e doar din cauza biroului, treci pe la un reumatolog, ca reumatismul afectează și tinerii.

| Sawarekh explică:

Mentionez ca inainte sa ma culc, am facut un dus, fiindca mi-a fost si cald, nu stiu daca ar avea legatura.

| Sawarekh explică (pentru Sawarekh):

A si mai stau expus si la ventilator pe timp de zi, datorita caldurei!

| StudentLaMedicina a răspuns:

Cel mai rău lucru care poate afecta un bărbat de vârsta ta - sunt metastazele osoase de la cancerul testicular.
Durerile noaptea nu sunt de lăsat la voia întâmplării.
Ai motive suficiente să te vadă un doctor.