| andreea567890123 a întrebat:

Buna ziua.Sunt negativa la COVID.Eu de un an de zile nu mai respir calumea din cauza unei sinuzite.O doamna mi-a zis că soțul ei se sufoca din cauza asta.La 3 minute am inceput sa nu mai pot respira. Daca nu controlam respirația, cred că muream sau ceva.Am avut mușchii amorțiți, picioarele, mâinile.Plus mușchii feței și buzele.Ce sa fi fost? Ajutor.Și m-am calmat după vreo 4 ore și încă am mușchii amorțiți.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
1 răspuns:
| Violleta2022 a răspuns:

Ai facut un ATAC DE PANICA la auzul acelei informatii.
Acesta este un simptom de care nu mori si nici nu paralizezi, ci o boala psihica, care se poate trata la medic, cu pastile si terapie.
Sanatate maxima!