| mescheriaromanieilol a întrebat:

Buna ziua TPU, am 97kg si pana la vara in august vreau sa slabesc.Care stie un regim sa-mi zica si mie unu.Multumesc anticipat

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| neprihanitul a răspuns:

Sport in mod regulat, hidrateaza-te bine (cu apa plata) evita cat se poate de mult zaharul si produsele cu zahar (bauturile carbogazoase de orice fel) manancq la ore fixe si nu in exces, fructe si legume cat se poate de mult, mergi pe jos in mod regulat si cat mai frecvent. Dormi noaptea de preferat la ore fixe (culcat si trezit la ore fixe). Astea insumate inseamna un stil de viata sanatos si vei fi surprins/a de rezultate. Multa bafta!

| doctorandus a răspuns (pentru neprihanitul):

Exista bauturi carbogazoase fara niciun pic de zahar.

3 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Sport mult si FARA carbohidrati, dulciuri si sucuri!

| AdioTPU a răspuns:

Nutriționistul.