| ZaKid a întrebat:

Bună ziua TPU!
Astazi la ora de sport mi-am scrântit un deget(cred).
Nu pare umflat, dar persistă o durere, nu foarte mare, dar deranjantă, iar cand îl strang puţin începe să mă doară mai tare.
NU as vrea sa merg la medic...
Ce altceva îmi recomandaţi să fac?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Anonymus314 a răspuns:

Put si simplu asteapta... daca se face mov si te ustura, tai-o la doctor! daca nu, ai noroc, e doar o lovitura.

5 răspunsuri:
| ZaKid explică:

Este vorba de degetul mare de la mana dreapta.

| dyyva a răspuns:

Pune o punga cu gheata sau ceva rece

| ombladon a răspuns:

Asteapta sa iti treaca...

| KamiixSweet18 a răspuns:

Buna! pune o punga cu gheata sau ceva rece dar macar incearaca!

| alicia2000 a răspuns:

Diclofenac unguent, si 2, 3 pastilute pentru durere.