| Biancaaj28 a întrebat:

Buna ziua TPU!
De vreo 2-3 zile ma înțeapă ovarele dar mai tare cel din partea dreapta, dar vreau sa insinuez ca înțepătura asta nu e incontinu. Adica de ex ma înțeapă acum si peste 10-20 de min. si vreau sa menționez ca trebuie sa imi vina menstruația zilele astea. Oare e din cauza asta? Daca stie cineva mai bine si poate sa imi dea un răspuns, aștept!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
6 răspunsuri:
| Nirvanaaa a răspuns:

Da, poate fi simptom premenstrual. Eu am in fiecare luna simptomul ăsta cu 2-3 zile înainte sa vina menstruația. happy

| Biancaaj28 explică (pentru Nirvanaaa):

Ideea e ca eu pana acum n am avut dureri de ovare Înainte de menstruație, ma dureau ovarele in timpul menstruației

| Nirvanaaa a răspuns (pentru Biancaaj28):

O problema ar fi durerile postmenstruale de genul. Dacă e înainte e ok. Și eu înainte de menstruație am început sa am amețeli cam de pe la 17 ani( pana atunci nu avusesem). Unele simptome apar și dispar. Dacă te simți neliniștită de chestia asta fa-ți un control ecografic. happy

| Biancaaj28 explică (pentru Nirvanaaa):

Făcusem acum 3 saptamani analize de sange, mi-a iesit totul ok,
Înțepăturile astea le am de cateva zile, dar nu ma înțeapă încât sa nu pot rezista, e o înțepătura ușoară

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Poate fi ovulația în unele cazuri...sau o inflamare a ovarului, din cauza frigului probabil. Ți-a fost frig la picioare, la spate?

| Biancaaj28 explică (pentru anonim_4396):

Pai in ultima vreme am cam umblat cu gleznele goale, stăteam cateva ore bune in frig zilele astea